niedziela, 22 lipca 2012

Zapłatą będzie śmierć - Inge Lohnig

autor: Inge Löhnig
tytuł: Zapłatą będzie śmierć
Oprawa: Miękka 
Wydawnictwo: INITIUM 
Ilość stron: 368
Format: 15 x 21 cm
Rok wydania: 2012 

Mężczyzna czujący powołanie. 

Pewnego dnia Konstantin Dühnfort , komisarz policji kryminalnej z Monachium, odbiera wiadomość o zaginięciu chłopca i postanawia natychmiast zająć się śledztwem. Kolejne morderstwa paraliżują całą wioskę a mieszkańcy nie poczują spokoju, dopóki zabójca nie zostanie schwytany. 

Kobieta, która pragnie zapomnieć. 
Po śmierci najbliższej rodziny życie głównej bohaterki - Agnes Gaudela - ulega gwałtownej zmianie. Kobieta postanawia uciec z miasta na wieś, by zapomnieć o nękających ją koszmarach, uwolnić się od poczucia winy i zacząć nowe życie. Przeprowadzając się jeszcze nie wie, że zostanie wciągnięta w wir niebezpiecznej gry, której stawką będzie jej własne życie i która pomoże jej odnaleźć prawdę dotyczącą śmierci najbliższych.

A to dopiero początek…

Mieszkańcy wioski położonej niedaleko Monachium przeżywają swój prywatny horror. Giną kobiety, nikt nie może być niczego pewien - być może mordercą jest ktoś z wioski. 

Fabułę poznajemy z perspektywy wielu osób, nawet samego ściganego - łatwiej jest zrozumieć motywy, jakie kierują poszczególnymi osobami. Mimo tak dokładnych opisów przeżyć, nie sposób rozpoznać, kto z wioski jest mordercą. Liczne wskazówki i tropy (często fałszywe) złożone w jedną układankę prezentują portret psychologiczny… kogo? Ano właśnie. 

To niesamowite, że po tylu kryminałach, historiach z dreszczykiem i znanych schematach (powieści i bohaterów) autorka potrafiła odnaleźć coś własnego, niepowtarzalnego. Dynamiczna akcja, ciekawe dialogi i dobrze skomponowana intryga - to trzy niewątpliwe plusy tej pozycji. 

------------------------------------------------------------------------
Pozwalając sobie na odrobinę prywaty, od października będę studentką lubelskiego KULu na wydziale Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych. Udało się!! ;) Jeżeli ktoś z Lublina, albo okolic, to liczę na spotkanie!

10 komentarzy:

 1. Coś dla mnie. Gratuluję dostania się na studia, może kiedys się spotkamy gdzieś na korytarzu ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A dlaczego do mnie nie pasują audiobooki, hmm? :>
  No i gratuluję, moja droga! Tyle lat pracy i uważam, że w pełni zasłużyłaś na dobre studia :) Powodzenia na nowej ścieżce życia :* :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki wielkie :) a czemu nie pasują hm... nie wiem, po prostu wyobrażam sobie Ciebie z książką, a z audiobookiem jakoś nie mogę :D

   Usuń
 3. Gratuluję studentce.
  Książkę bardzo chętnie przeczytam. Moje klimaty. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. serdecznie dziękuję! to widzę, że gustujemy podobnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Thanks for sharing this wonderful Information.Great job.
  College Essays for sale

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam na liście do przeczytania.
  Polecam drugą książkę tej autorki "W białej ciszy".
  Jak ktoś ciekawy u mnie na blogu przemyślenia po książce :)

  OdpowiedzUsuń
 7. You sound so passionate about what you are writing. Keep up the good work!
  essay writing

  OdpowiedzUsuń